o NAS...

Grupa spotyka się w środy na spotkaniach modlitewnych, których głównym elementem jest głośna, żywa modlitwa. Plan spotkania ma strukturę otwartą, lecz pewne elementy powtarzają się: zaproszenie Ducha Świętego do prowadzenia spotkania, uwielbienie Boga (ten rodzaj modlitwy przeważa), słuchanie Słowa Bożego, nauczanie, osobiste świadectwo życia uczestników spotkania.

Czas łaski to szczególny czas, w którym trwamy na modlitwie przed Panem.

Jest to czas uwielbienia Boga, na który zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. Wspólnotę tworzą ludzie różnych stanów.

W czasie spotkania każdy uczestnik może doświadczyć różnych rodzajów modlitwy: modlitwy uwielbienia śpiewem, modlitwy Słowem Bożym, modlitwy prośby i dziękczynnej.

Jeśli doświadczamy dobra, to pragniemy nim się dzielić. Zapraszamy każdego, kto chce się wspólnie modlić.

Przyjdź aby razem z nami uwielbiać Pana oraz dzielić się tym, jak działa w Twoim życiu.

niedziela, 14 stycznia 2024

UWIELBIENIE 10.01.2024


 Zaproszenie Ducha Świętego

Za przykładem błogosławionego księdza Michała Sopoćki zaprośmy teraz Ducha Świętego do naszej modlitwy. Duchu Święty, jedyny sprawco prawdziwej radości i pokoju, spłyń na wstrząśnięte dusze nasze, tchnij w nie -nie tylko swą łaskę z cnotami, darami i owocami, lecz zanurz je w Twoich błogosławieństwach, których wprawdzie jesteśmy niegodni, ale się ich spodziewamy jedynie z Miłosierdzia Twojego, bo cierpimy dla Chrystusa, a on zapewnił radość dla cierpiących…

Duchu miłości i Miłosierdzia, w kim TY ogień rozniecisz, ten staje się natychmiast płomieniem! Przyjdź Duchu miłosierdzia, a moc z góry stanie się moim udziałem, będę i ja uczestnikiem słodkich Twoich owoców. Duchu Święty przyjdź, wypełnij nasze serca żarem miłości, ciepłym powiewem, daj nam czuć Swoją obecność. Chcemy z Tobą przeżywać ten święty czas. Chcemy otwierać się na słowa Boże do nas skierowane, które jak ziarna padają na żyzną ziemię naszych serc i wzrastają przynosząc owoce: miłość, radość, cierpliwość, pokój, dobroć i wierność.

Duchu Święty poświęcamy Ci naszą wolność, aby dzięki Twej mocy oczyszczającej była wyzwolona od więzów samolubnej miłości własnej, od ciasnoty i skrępowania błędnymi poglądami, od przestronnych dróg i szerokich bram fałszywej wolności, a stała się w nas wolnością dzieci Bożych. Prosimy Cię o to Duchu Święty.

Rozważanie z dzisiejszej ewangelii wg. Św. Marka 1 29-39

Przyłączę się do Jezusa, który idzie do domu Szymona i Andrzeja. Będę podziwiał Jego zwyczajność i prostotę. Nawiązuje bliskie relacje z rybakami. Odwiedza ich w domu, uzdrawia teściową Piotra.

Jezus pragnie ze mną zwyczajnych, prostych relacji. Jest ze mną tam, gdzie mieszkam, gdzie prowadzę codzienne, ciche życie. Pragnie mnie ująć za rękę, zbadać mój puls, uzdrowić z mojej gorączki.

Wyobrażę sobie Jezusa, który pochyla się nade mną. Zna moje najgłębsze rany – to, co wywołuje we mnie najgroźniejsze choroby. Chce, abym Mu o tym powiedział. Uczynię to teraz. Poproszę Jezusa, aby położył na mnie ręce i dotknął moich chorych miejsc. Oddam Mu moje bolesne myśli, moje zranione uczucia, moją chorą wolę. Będę prosił o wewnętrzne uwolnienie od złych przywiązań. Wejdę w tłum, który gromadzi się przed domem Piotra . Zobaczę z bliska chorych i opętanych, którzy cisną się na Jezusa. Pomyślę o moich bliskich, znajomych, którzy potrzebują uzdrowienia. Kto to jest? Kogo najbardziej chciałbym przynieść Jezusowi? Będę wpatrywał się w Jezusa, który budzi się, gdy jeszcze jest ciemno i idzie na pustynię . Zbliżę się do Niego i poproszę, aby pozwolił mi trwać z Nim na modlitwie, aby przelał na mnie swego ducha modlitwy.

Wszyscy Cię szukają” . Czy jest we mnie pasja szukania Jezusa? Czy Go pragnę? Jakie są moje największe pragnienia? Czym żyję najbardziej? Będę często powtarzał: „Pragnę Cię, Jezu”.

Dziękczynienie

Dziękujemy Ci Panie za ten czas spędzony z Tobą, za bliską obecność, za słowa skierowane do każdego z osobna. Bo Ty znasz nas po imieniu i wiesz czego potrzebujemy. Przyszliśmy tu po uzdrowienie naszej duszy i naszego ciała. Boże Narodzenie jest okazją do ponownego spotkania z Chrystusem do osobistego wysiłku by odnaleźć Boga. I my tu zebrani podjęliśmy ten wysiłek. Odkrywamy Cię na nowo, z nowym zapałem zachwycamy się Twoim pięknem, Twoją miłością i dobrocią, Twoim miłosierdziem. Chcemy ofiarować Tobie jeszcze więcej naszego czasu, bo Ty zawsze masz dla nas CZAS, żeby wysłuchać, nakarmić nas swoim słowem. Nie pozwól, byśmy całkowicie pochłonięci sprawami tego świata – usunęli Cię na margines naszego życia, zwracali się do Ciebie chaotyczną modlitwą, sporadycznym udziałem w Eucharystii, brakiem uwielbienia Ciebie w Najświętszym Sakramencie. Duchu Święty przyjdź teraz i zmieniaj nasze życie, naucz nas właściwie Ciebie adorować, uświęcaj i zespalaj nas poprzez sakramenty Święte, które przyjmujemy.

Dziękujemy Panie, że przyjmujesz nasze troski, problemy, słabości - pochylasz się nad nami i okazujesz swoje miłosierdzie. Dziękujemy Ci za nasze Rodziny, za to, że im błogosławisz, że przywracasz w nich jedność, uwalniasz z pretensji i niechęci wobec bliskich. Kolejny rok przed nami z nowymi postanowieniami, obietnicami i dobrymi chęciami. Pomóż nam Panie wytrwać w nich i udzielaj Twojego błogosławieństwa na każdy nowy dzień, bo bez Ciebie będzie trudno. Ty nas umacniaj, uświęcaj i kieruj dobrymi drogami, które zbliżą nas do Ciebie. Jeżeli zbłądzimy nie pozwól abyśmy zwlekali z pojednaniem się z Tobą lecz szybko odnaleźli pokój serca w sakramencie pojednania.

Zakończenie

Jezus jako Dobry Pasterz, towarzyszy nam w naszym ziemskim pielgrzymowaniu dlatego pomódlmy się na zakończenie Psalmem 40 werset 14-18

Racz mnie ocalić, o PANIE! PANIE, pośpiesz mi na pomoc!

Niech się zawstydzą i zarumienią ci co czyhają na me życie, by mi je odebrać.

Niech się cofną zawstydzeni ci, którzy pragną mego nieszczęścia.

Niech się okryją hańbą ci, którzy mi mówią: ”Dobrze mu tak, dobrze”

Niech Tobą się radują i weselą wszyscy, którzy Ciebie szukają!

Miłośnicy Twego zbawienia niech zawsze mówią: „PAN jest wielki”.

Ja zaś jestem poniżony i biedny:

PAN będzie troszczył się o mnie. Ty jesteś pomocą mą i ucieczką,

Boże mój nie zwlekaj! „